Dziś w całym kraju dziewczyny zainteresowane studiami na politechnikach i kierunkach ścisłych uniwersytetów, biorą udział w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn!

Politechniki i wydziały ścisłe otworzyły swe progi! Dla wszystkich dziewczyn, które marzą o studiach na politechnice... i dla tych, które się kierunków ścisłych i technicznych boją, Dzień Otwarty to okazja, żeby poznać uczelnię, przyszłe koleżanki, wykładowców, a przy okazji – świetnie się bawić.

Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn odbywa się dziś „jak kraj długi i szeroki”, już po raz ósmy. Przekonujemy kolejny rocznik maturzystek, że mogą studiować kierunki ścisłe i techniczne i że to znakomity pomysł na życie. Dzięki akcji Dziewczyny na politechniki! systematycznie rośnie liczba kobiet studiujących na politechnikach, choć wciąż jest ich za mało – zwłaszcza na informatyce.

Przypominamy, że dodatkową atrakcją tegorocznego Dnia Otwartego jest Wielka Bitwa na Selfie.

 

Bawcie się dobrze!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…