18 kwietnia Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zapraszają na Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn! Programy Dnia Otwartego, jak co roku są bardzo pomysłowe i łączą akademicką powagę z mądrą zabawą.

Również w sobotę można spodziewać się wielu atrakcji – uczelnie planują warsztaty, gry, wykłady i inne aktywności – będzie działo się wiele! Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zaplanował m.in. wykłady popularnonaukowe oraz warsztaty w laboratoriach, a także koncert niespodziankę. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zaprezentuje wydziały oraz uczelnię. Uczestniczki Dnia Otwartego będą mogły także porozmawiać ze studentkami oraz pracownikami dydaktycznymi uczelni.

W tym roku po raz ósmy uczelnie techniczne zapraszają uczennice szkół ponadgimnazjalnych na specjalnie przygotowany dla nich Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn. Po raz szósty zrobią to wydziały ścisłe uniwersytetów. Cel? Przekonać dziewczyny, że studia na kierunkach technicznych i ścisłych są dla nich doskonałym pomysłem na życie. 15 uczelni technicznych i 3 wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały specjalny program. Będą gry edukacyjne, warsztaty, spotkania ze studentkami i absolwentkami, Bieg w Kasku oraz pierwszy raz w tym roku – Wielka Bitwa na Selfie – konkurs, w którym można wygrać wspaniałe nagrody. Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn organizowany jest w ramach kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Na Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn oraz Wielką Bitwę na Selfie wymagana jest rejestracja online.

Zapraszamy wszystkie dziewczyny!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…