W tym roku akcja Dziewczyny na politechniki nie ograniczyła się jedynie do kampusu największej uczelni Dolnego Śląska. Koła naukowe PWr zaprezentowały swoje fascynujące projekty naukowe w trzech wrocławskich liceach.

- Ja już od gimnazjum wiem, że chcę studiować coś technicznego - zdradziła Kasia, licealistka II klasy z VIII LO. - Myślę o matematyce stosowanej albo fizyce technicznej i chyba będzie to właśnie Politechnika - dodała. Z kolei jej koleżanka Natalia jeszcze nie wie, czy zdecydować się na Politechnikę. - Na razie myślimy o projekcie Studium Talent na PWr, chcemy zdobyć dodatkowe punkty potrzebne potem w rekrutacji - mówiła.

Akcja promocyjna dla dziewczyn odbyła się również w VII i X LO oraz na Politechnice Wrocławskiej. Każdej prezentacji towarzyszyło spotkanie ze studentami kół naukowych. W Siódemce pojawili się członkowie koła naukowego OSA SPIE (optyka, fotonika, biooptyka), do Dziesiątki zajrzeli studenci z MOSu - (Microsystems Oriented Society), z uczniami Ósemki spotkali się matematycy z Gauss-a, a na PWr swoje umiejętności prezentowały chemiczki z KN BioTop.

Iwona Szajner

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…