W tegorocznej szóstej edycji akcji „Dziewczyny na politechniki!” i czwartej edycji akcji „Dziewczyny do ścisłych!” wzięło udział 18 uczelni z całej Polski. Na uczennice szkół ponadgimnazjalnych czekały spotkania, prezentacje, warsztaty i rozmowy ze studentkami i absolwentkami, które osiągnęły sukcesy w swojej branży.

Na Politechnice Łódzkiej dziewczyny wymieniały koła w samochodzie rajdowym, montowały nowoczesną biżuterię świetlną, malowały płócienne ekotorby i nabyły umiejętności reporterskich w Studenckim Radiu Żak. Można było uczestniczyć w pokazach mody w wykonaniu studentek – stroje projektowane na Politechnice Gdańskiej inspirowane były... architekturą budynków. Sekcja Teakwondo zrobiła pokaz samoobrony z ogniem, a dziewczyny kładły wszystkich na łopatki. Dużym powodzeniem cieszyła się prezentacja Cyberoka (Polski Wynalazek 2013) na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

– Bardzo przypadł mi do gustu dzień otwarty dla dziewczyn w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Mogłam dowiedzieć się ciekawostek na temat studiów, które w przyszłości będą mnie interesowały i poznać program ArchiCAD do projektowania architektonicznego – mówi Liwia Wiśniewski, uczennica Technikum Architektoniczno-Budowlanego w Warszawie.

Wiele dziewczyn wybrało się na poszczególne uczelnie z odległych miast. Na Politechnice Białostockiej pojawiła się duża grupa uczennic z Suwałk, w Częstochowie – z Katowic, W Gdańsku – z Bydgoszczy. Katarzyna Totkowicz, tegoroczna maturzystka, przyjechała na Dzień Otwarty na Politechnikę Warszawską z Jeleniej Góry. – Na maturze będę zdawać fizykę i rozszerzoną matematykę, bo myślę o kierunku budownictwo. Podoba mi się szczególnie specjalizacja energooszczędna i chciałabym w przyszłości budować takie domy albo zajmować się nadzorem budowlanym – mówi.

Dziewczyny opowiadały, na jakie kierunki studiów będą składały dokumenty, a niektóre z nich przyznały, że politechniki przekonały je do siebie nawet bardziej niż podczas normalnego Dnia Otwartego, bo zaprezentowały się od wyjątkowej, bardzo atrakcyjnej strony, a ich pracownicy i studentki gotowi byli porozmawiać z każdą chętną osobą.

– Jesteśmy tu właśnie po to, aby odpowiedzieć na wszystkie wasze pytania – podkreślał podczas uroczystego rozpoczęcia dnia Otwartego na Politechnice Warszawskiej prorektor ds. studenckich prof. Władysław Wieczorek.

Zobaczcie galerie zdjęć z Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn 2013:

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…