Pierwsze w tym roku Biegi w Kasku już za nami! W miniony weekend w kasku pobiegły dziewczyny w dwóch z pięciu miast biegowych – Warszawy i Łodzi.

W sobotę w samo południe w Parku Agrykola odbył się już po raz trzeci - warszawski Bieg w Kasku. Wystartowało kilkadziesiąt dziewcząt (a także chłopcy). Wśród nich były tegoroczne maturzystki oraz ich młodsze i starsze koleżanki. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia około 2,5 km. Start poprzedziła rozgrzewka w oryginalnej formie, poprowadzona przez Annę Lipkę - organizatorkę corocznego Warszawskiego Maratonu Fitness oraz zawodników z drużyny futbolu amerykańskiego - Warsaw Eagles – Sebastiana Zająca i Piotra Zarembę. W biegu wzięła udział, obok Pani Rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania - doc. dr Moniki Madej - m.in. liczna reprezentacja młodzieży z Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. S. Noakowskiego z Warszawy, które od kilku lat współpracuje z WSEiZ.

W kategorii „tegoroczne maturzystki” pierwsze na metę, oczywiście w kasku, przybiegły Zuzanna Duda, tuż za nią Zuzanna Olszewska i Katarzyna Sawicka. W kategorii „open-kobiety” zwyciężyła Małgorzata Kurek z Digigirlz przed Wiktorią Derbich i Karoliną Sitkiewicz. Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Iwonicz. Szczęśliwi zwycięzcy w nagrodę dostali m.in. roczny kurs wybranego języka obcego w Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej, karnety do salonu modelowania sylwetki i urody FIT & BEAUTY oraz na masaż w salonie Masaże dla Ciebie – Bartek Osowski.

Drugi tegoroczny Bieg w Kasku odbył się w niedzielę na łódzkim Stadionie Start. W tym roku, Bieg połączony był z obchodami 22 urodzin Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. Pierwsze miejsce w kategorii „licealistki” zajęła Monika Stobieniecka, która przybiegła na metę przed Kariną Burtką i Julią Szafrańską. Pierwsze miejsce wśród „studentek” zajęła Partycja Drożdzewicz przed Agnieszką Błaszczyk i Anastazją Szubską, które reprezentowały Politechnikę Łódzką. Nagrody zwyciężczyniom wręczył prof. Stanisław Bielecki, rektor PŁ.

Świetnych wyników gratulujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom warszawskiego oraz łódzkiego Biegu w Kasku!

Z niecierpliwością czekamy na Biegi w Częstochowie, Opolu i Poznaniu, które odbędą się już za kilka dni – w czwartek 25 kwietnia - w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn 2013. Serdecznie zapraszamy!

"Bieg w kasku" jest elementem ogólnopolskiej akcji Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! promującej studia inżynierskie i kierunki ścisłe wśród kobiet. Wielkim finałem akcji Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko dla Dziewczyn, który w tym roku odbędzie się 25 kwietnia na 18 uczelniach w całej Polsce.

fot. Bartek Więckowski

fot. Iza Solska

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…