Według badań kobiety w IT stanowią jedynie 10% osób związanych z tą branżą. Do tej pory wśród uczestników wydarzeń z cyklu Startup Sprint stanowiły one mniejszość lub nie było ich wcale.

Podczas kolejnego, organizowanego w dniach 26-28 kwietnia wydarzenia będzie inaczej. LMS Invest oraz Geek Girls Carrots zapraszają na Startup Sprint Mobile Carrots - pierwsze w Polsce wydarzenie startupowe dedykowane głównie kobietom.

Na pomysł, by zorganizować wydarzenie, którego główną grupę uczestników będą stanowić kobiety wpadliśmy obserwując środowisko startupowe w Polsce. Coraz więcej dziewczyn bierze udział w branżowych wydarzeniach, często mają bardzo dobre pomysły, jednak czasem trudno im się przebić. – Mówi Tomasz Czapliński, z LMS Invest. Warto przyciągać kobiety do IT i startupów technologicznych, ponieważ zróżnicowanie w takich zespołach prowadzi do większej kreatywności i szerszego spojrzenia na rynek oraz użytkownika. A to przedkłada się na lepszy biznes. – Dodaje Kamila Sidor, założycielka Geek Girls Carrots. Z połączenia Startup Sprint i Geek Girls Carrots powstał pomysł na Startup Sprint Mobile Carrots - wydarzenie, wśród którego uczestników największą część stanowić będą kobiety.

W samej konwencji wydarzenia nie ma żadnych zmian. Podczas Startup Sprint uczestnicy pod okiem mentorów tworzą rozwiązania dedykowane danej branży. Tym razem pracować będą nad rozwiązaniami mobilnymi. Zmiany będą jednak widoczne na poziomie samych uczestników – organizatorzy stawiają sobie za cel by kobiety stanowiły ich zdecydowaną większość. Nie znaczy to, że wydarzenie będzie zamknięte tylko dla przedstawicieli jednej płci. Wręcz przeciwnie. W gronie mentorów Startup Sprint Mobile Carrots, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 26-28 kwietnia, znajdą się między innymi Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Evenea.pl), Anna Zarudzka (Chilid Web Design Agency) oraz Emilia Maj (Applicake).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej carrots.startupsprint.org Uczestnikiem może zostać każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś pomysł czy gotowy projekt, jak i osoby, które chcą dopiero zacząć. Do udziału zachęcamy zarówno osoby związane z branżą mobilną jak i innymi - marketingiem, sprzedażą czy zarządzaniem. Mile widziani są programistki i programiści, graficzki i graficy oraz wszyscy, którzy chcą nauczyć się nowych rzeczy i kreatywnie spędzić weekend.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…