Dziewczyny są twórcze i dociekliwe, czasem trzeba je jednak ośmielić. Temu właśnie celowi służą doroczne spotkania specjalne „Magiczny świat wynalazków” organizowane przez Urząd Patentowy RP.

W czasie tych imprez uczestniczki poznają naukowców, którzy stworzyli innowacyjne rozwiązania. Spotkania w urzędzie Patentowym mają na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się wynalazczością, pobudzenie ich kreatywności i stworzenie okazji do kontaktu z prawdziwymi wynalazcami ich odkryciami.

Tegoroczne spotkanie „Zostań wynalazcą” odbędzie się 11 kwietnia o godz. 9.00 w Urzędzie Patentowym RP (Warszawa, Aleja Niepodległości 188/192, sala 557, V piętro).

Wszystkie chętne dziewczyny będą mogły wziąć udział w m.in. panelu pt. „Twój świat własności intelektualnej” oraz twórczych warsztatach prowadzonych przez młodych wynalazców.

Zapraszamy!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…