Jak co roku czytelnicy Przeglądu Technicznego głosowali na „Złotego inżyniera”. W dziewiętnastej edycji plebiscytu nagrodzono 25 osób, w tym dwie kobiety. Otrzymały one tytuł i dyplom „Wyróżnienie 2012” w kategorii „Młodych inżynierów”.

Łącznie uhonorowano 25 osób, w tym jedynie dwie kobiety. Kobiety stanowią zatem nikłą część ogółu nagrodzonych. A jednocześnie stanowią połowę nagrodzonych w kategorii „Młodzi inżynierowie”. Ich starsi koledzy znaleźli się w pozostałych kategoriach. W trzech z nich „Wyróżnieni”, „Srebrni” i „Złoci Inżynierowie” nagrodzono po sześć osób. Tytuł „Honorowych Złotych Inżynierów Przeglądu Technicznego” przyznano dwóm osobom. Najwyższy tytuł „Diamentowego Inżyniera” trafił wraz ze statuetką i dyplomem na ręce pana dr. Hab. inż. Antoniego Świątka.

Nagrodzone kobiety to:

Pani mgr Elżbieta Stefaniak – absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu i Administracji – prowadzi Dział Marketingu w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji SA w Warszawie, gdzie zajmuje się promocją oraz wdrażaniem systemów zarządzania przez jakość.

Pani inż. Ilona Szałapa – absolwentka Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej, która kieruje Galwanizernią w Fabryce Śrub BISPOL Grupy ASMET w Bielsku-Białej, gdzie wdraża również systemy jakości. Po pięciu latach jej wydział zwiększył o około 1/3 swoją produktywność (średnia miesięczna produkcja wzrosło o ponad 100 ton). Pani inżynier wprowadziła również do technologii wyrób, w którego produkcji nie występuje szkodliwy dla środowiska kwas borowy. Takie proekologiczne działanie wpisuje się w światowy trend „Zielonej Chemii”.

Przegląd Techniczny jest pismem środowiska inżynierskiego zwracającym uwagę m.in. na konieczność innowacyjności w gospodarce oraz współpracy nauki z biznesem.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…