W 2012 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet i Dziewczyn w Nowych Technologiach (Women and Girls in ICT), który zbiegł się w czasie z naszym Ogólnopolskim Dniem Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, Urząd Komunikacji Elektronicznej zrealizował film, podsumowujący działania promujące nowe technologie wśród młodych osób i wybór kierunków studiów z nimi związanych.

W filmie można zobaczyć m.in. fragmenty naszej konferencji prasowej w siedzibie PAP, której tematem była V edycja akcji „Dziewczyny na politechniki!” i III edycja akcji „Dziewczyny do ścisłych!”. Znalazła się w nim również obszerna relacja z Biegu w kasku – jedynej tego typu imprezy łączącej pasje biegowe z promocją kierunków inżynierskich wśród młodych kobiet.

Urząd Komunikacji Elektronicznej organizował w tym czasie ogólnopolski konkurs pt. „Dziewczyny, co wiecie o telekomunikacji?”, na który napłynęło kilkaset poprawnie wypełnionych formularzy konkursowych. 27 kwietnia 2012 r. w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych w Boruczy laureatki odebrały nagrody i gratulacje od organizatorów, uczestniczki mogły zwiedzić wszystkie obiekty znajdujące się na terenie ośrodka, także stację kontroli i centrum przetwarzania danych, gdzie wstęp mają wyłącznie uprzywilejowane osoby.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…