Od czwartku do soboty (7-9 marca) zapraszamy do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie na stoiska opatrzone logami naszych akcji. Podczas XIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2013 zainteresowane uczennice oraz rodzice, nauczyciele i doradcy zawodowi będą mogli zapoznać się z ofertą uczelni biorących udział w projekcie Dziewczyn na politechniki! i Dziewczyn do ścisłych!. Poza tym będą również mieli okazję porozmawiać ze studentkami, które studiują na kierunkach ścisłych i inżynierskich oraz z absolwentkami tych kierunków z firmy GTECH Poland i przedstawicielkami Women In Technology, które opowiedzą, jak wygląda kariera w branży informatycznej.

Podczas targów będzie można dowiedzieć się wszystkiego o Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn (miejsca i godziny dni otwartych, rodzaj zajęć i warsztatów w poszczególnych szkołach wyższych), który w całym kraju odbędzie się 25 kwietnia na uczelniach technicznych oraz uniwersytetach.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…