Przez 3 tygodnie września Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! odwiedziły 18 największych ośrodków akademickich, w których odbyły się Salony Maturzystów 2012.

Na targach pojawiło się w sumie 190 000 maturzystów, którzy dzięki okręgowym komisjom egzaminacyjnym (OKE), regionalnym konferencjom rektorów i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy dowiedzieli się wszystkiego na temat matury 2013 oraz zasad przyjęć na studia w roku akademickim 2013/14.

W całym kraju podczas targów można było spotkać naszych wysłanników, którzy zachęcali przyszłe maturzystki do udziału w Dniu Otwartym Tylko dla Dziewczyn, na który zapraszamy wiosną – 25 kwietnia 2013 r. w uczelniach w całym kraju.

Bogumiła Marczyńska i Paulina Leszczyńska-Sęk z Engineering Design Center

Na największym z tegorocznych Salonów Maturzystów w gmachu Politechniki Warszawskiej przyciągaliśmy uwagę tłumów młodych ludzi przede wszystkim naszymi kaskami opatrzonymi logiem akcji. Przy stoisku Dziewczyn na politechniki! i Dziewczyn do ścisłych! gromadziły się osoby pragnące dowiedzieć się szczegółów dotyczących przebiegu samego Dnia Otwartego Tylko dla Dziewczyn.

Na stoisku Engineering Design Center można było porozmawiać o zapotrzebowaniu na inżynierki i inżynierów w przemyśle lotniczym

Prosiliśmy osoby uczestniczące w Salonach Maturzystów o opinie na temat akcji. Marta z LO im. S. Sempołowskiej w Warszawie wyraziła się tak: „To wezwanie skierowane do każdej młodej kobiety, aby pomyślała, co najbardziej kocha i co chce w życiu robić i aby nie kierowała się myślą, co powinna robić jako kobieta. Jako kobieta może wszystko!”. Nina z I LO w Puławach napisała: „Uważam, że przekonanie o tym, jakoby chłopcy byli lepsi z przedmiotów ścisłych, a dziewczyny z humanistycznych to mit. Trzeba przełamywać stereotyp dziewczyny-humanistki, bo więcej dziewczyn inżynierów przyniesie pracodawcom duże korzyści”. Beata z I LO w Toruniu dodała: „Dzięki kobietom możemy zgłębić jeszcze więcej tajemnic”, a Małgorzata z II LO w Siedlcach: „Czas rozruszać polskie społeczeństwo i pokazać, że choć „słaba” płeć to umysły potężne!”.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…