W dniach 14 i 15 września Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! promowały idee akcji na IV Kongresie Kobiet w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Kongres Kobiet - ruch społeczny, aktywizujący kobiety społecznie i politycznie - powstał w czerwcu 2009 roku. Jednocześnie odbył się I Kongres Kobiet, czyli zjazd ponad 4. tys. osób z całego kraju, które dyskutowały o udziale kobiet w historii ostatniego 20-lecia w Polsce. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk.

W tym roku Kongres Kobiet skupiał się przede wszystkim na szeroko pojmowanej kobiecej przedsiębiorczości – od działalności lokalnej, samorządowej, poprzez działalność społeczną, polityczną i biznesową, w tym przedsiębiorczości kobiet wiejskich. Stoisko „Dziewczyn na politechniki!” było areną wymiany poglądów na tematy związane z niezależnością ekonomiczną kobiet, które wybierają popłatne i prestiżowe zawodowy w obszarach technicznych i inżynierskich. Na scenie Parku Kobiet mieliśmy okazję zaprezentować się szerszej publiczności i omówić dokładnie idee obu naszych akcji.

Krystyna Szumilas

Krystyna Szumilas, Minister Edukacji Narodowej

Henryka Bochniarz

Henryka Bochniarz, prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Andżelika Możdżanowska

Andżelika Możdżanowska, Senator RP

 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…