• Patronują

Hollaback! to międzynarodowy ruch przeciwko molestowaniu w przestrzeni publicznej, w którym kobiety i mężczyźni z całego świata, wykorzystując mobilną technologię mówią NIE molestowaniu w przestrzeni publicznej.

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem molestowania w przestrzeni publicznej, ponieważ jest to jedna z najczęściej występujących form przemocy związanej z płcią. Zjawisko to, mimo dużej skali występowania, nadal pozostaje nierozpoznane. Same ofiary rzadko zgłaszają tego typu przypadki. Hollaback jest ruchem międzynarodowym, powstał w Nowym Jorku w 2005 r.

Zapraszamy Cię do udziału w badaniu ankietowym prowadzonym przez Hollaback! Polska. Ankieta ma na celu zbadanie skali zjawiska molestowania w przestrzeni publicznej w Polsce.
Wierzymy, że Twoje odpowiedzi i uczestnictwo w badaniu przyczynią się do uświadomienia naszemu społeczeństwu skali problemu molestowania w przestrzeni publicznej, a także pomogą przeciwdziałać temu zjawisku.

W podziękowaniu za poświęcony nam czas prześlemy Ci ogólne wyniki naszego badania. Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z badaniem, w każdej chwili możesz skontaktować się z Hollaback! Polska pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby wziąć udział w badaniu musisz mieć ukończone 18 lat. Kliknij na poniższy link, aby przejść do badania:
http://moje-ankiety.pl/respond-28724/sec-SPnwc5Pm.html

Za pośrednictwem platformy www.ihollaback.org, każdy, kto doświadczył przemocy związanej z płcią, może też opisać swoją historię, dołączyć zdjęcia i wskazać na mapie miejsce, w którym się to wydarzyło.

Polska inicjatywa Hollaback zostanie zaprezentowana podczas tegorocznego Kongresu Kobiet 14-15 września 2012 r. W ramach akcji zorganizowana zostanie m.in. kampania poświęcona bezpieczeństwu na kampusach uniwersyteckich.

Kampania Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! rusza po raz kolejny z nową energią i raportem „Kobiety na politechnikach 2025”

Rusza 18. edycja kampanii Dziewczyny na politechniki! oraz 16. edycja Dziewczyny do ścisłych! – projektów zainicjowanych przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. Również w tym roku kampanii towarzyszy premiera raportu „Kobiety na politechnikach 2025”, który został opracowany przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. Raport dostarcza najświeższych i najbardziej kompleksowych danych o udziale kobiet w kształceniu technicznym i ścisłym w Polsce – pokazując zarówno postępy, jak i wyzwania, przed którymi nadal stoimy.

Więcej…

Rusza kampania Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

Rusza 18 edycja kampanii Dziewczyny na politechniki! oraz 16 edycja Dziewczyny do ścisłych! – projektów zainicjowanych przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych oraz Fundację Edukacyjną Perspektywy. W tym roku kampanii towarzyszy premiera raportu „Kobiety na politechnikach 2025”, który został opracowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – PIB i zostanie opublikowany 7 maja br. Dostarcza on najświeższych i najbardziej kompleksowych danych o udziale kobiet w kształceniu technicznym i ścisłym w Polsce – pokazując zarówno postępy, jak i wyzwania, przed którymi nadal stoimy.

Więcej…

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…