• Patronują

Blisko dwa tysiące maturzystek i maturzystów z całej Polski 23 kwietnia wzięło udział w wirtualnym Dniu Otwartym na politechnikach i wydziałach ścisłych. Wydarzenie na platformie Hopin zostało przygotowane w ciągu kilku tygodni przez zespół Perspektywy Women in Tech gdy okazało się, że tradycyjnych dni otwartych nie da się przeprowadzić z powodu epidemii.

Najpierw była wielka niepewność, czy w sytuacji gdy szkoły pracują zdalnie a maturzyści niepokoją się o termin matury i rekrutację na studia, uda się zachęcić ich do udziału w Dniu Otwartym.

Najprościej pewnie byłoby wszystko odwołać, przełożyć na "po epidemii" - mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i pomysłodawczyni akcji. - Ale to byłoby nie fair wobec maturzystów, którzy i tak są w trudnej sytuacji ze względu na zamknięcie szkół i przesunięcie matury. Dzięki współpracy z naszymi partnerami technologicznymi i uczelniami zaangażowanymi w akcję, zmieniliśmy formułę wydarzenia, ale nie zrezygnowaliśmy z Dnia Otwartego, koncentrując się na jego zasadniczym celu: prezentacji kierunków technicznych i ścisłych jako tych, które dają najlepsze perspektywy na przyszłość.

W tym roku, podczas trzynastej edycji akcji, organizatorki skupiły się na kierunkach wirusoodpornych, czyli takich, które dają możliwość pracy zdalnej, pozwalają na pracę w zawodach kluczowych dla biznesu i gospodarki, rozwijają kompetencje przyszłości i umożliwiają zdobycie twardej wiedzy i praktycznych umiejętności.  Podczas blisko pięciogodzinnego wydarzenia można było zatem dowiedzieć się wszystkiego o studiowaniu i pracy po nanotechnologii, informatyce, cyberbezpieczeństwie, projektowaniu molekularnym i bioinformatyce, biotechnologii, elektronice i telekomunikacji, nanotechnologii, teleinformatyce, inżynierii biomedycznej, matematyce i statystyce, metodach ilościowych, ekonometrii i teleinformatyce. O studiach opowiadały dziewczyny z tych kierunków oraz przedstawicielki firm, które mają już doświadczenie w zawodzie. Rozmowy prowadziła Joanna Koper,  twórca idei i metodologii Kierunków Wirusoodpornych, doradczyni edukacyjna i zawodowa z 10-letnim doświadczeniem.

- Trudno jest dostać się na nanotechnologię na PŁ? Czy dam sobie radę na inżynierii biomedycznej na PW? Czy studentki kierunków cywilnych na Uniwersytecie Morskim w Gdyni mogą nosić mundury? Help! Nie wiem co zrobić po maturze, nie wiem kiedy będzie matura i czy ją zdam, a chcę studiować elektronikę i telekomunikację! – przedstawiciele uczelni biorących udział w Dniu Otwartym przez kilka godzin odpowiadali na pytania uczestników wydarzenia, a z częścią umówili się na kontakt mailowy.

To był niezwykły Dzień Otwarty – inny niż 12 poprzednich, które organizowaliśmy. Nie tylko dlatego, że został przeprowadzony wirtualnie, ale także z tego względu na to, że wzięła w nim udział całkiem liczna grupa chłopaków. Jesteśmy przekonani, że kontakty między maturzystami a uczelniami, zawiązane 23 kwietnia, pomogą tym pierwszym znaleźć ciekawe, przyszłościowe studia, a tym drugim – najlepszych studentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu „Kierunków Wirusoodpornych”!!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…