• Patronują

Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspierają młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. Ogólnopolska akcja Dziewczyny na Politechniki! oraz Dziewczyny do Ścisłych! w tym roku po raz pierwszy zorganizowana będzie online.

Zapraszamy 23 kwietnia w godzinach 14.00 – 17.30 do dołączania do wydarzenia, którego hasło przewodnie to „Kierunki wirusoodporne”.

Pandemia, zastój gospodarczy, widmo kryzysu… Dziś powodów do zmartwień nie brakuje, ale żaden nie powinien Cię skłaniać do odkładania w czasie ważnych decyzji. Na przykład tej o wyborze studiów. A ponieważ obecnie rzeczywistość nie napawa optymizmem, warto rozejrzeć się w ofercie kierunków, które pozwolą Ci na pracę w zawodach kluczowych dla gospodarki. Dzięki wykształceniu zdobytemu na kierunku wirusoodpornym nie będziesz musiała się bać bezrobocia, co więcej: Twoja praca może przyczynić się do zmiany świata, postępu technologicznego i poprawy warunków życia.

W czasie tegorocznej kampanii informacyjnej Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do Ścisłych! pragniemy zatem zainspirować Cię do wyboru studiów przyszłości, czyli tych, które pozwolą Ci zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, ale i pozwolą Ci wykonywać satysfakcjonującą i potrzebną pracę.

Nasi eksperci rekomendują top 10 kierunków technicznych i ścisłych, które są wirusoodporne, tj.:

  • umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej;
  • mają kluczowe znaczenie dla biznesu;
  • pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (m.in. kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się);
  • łączą twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Zarejestruj się w wydarzeniu i dołącz do nas 23 kwietnia, by dowiedzieć się więcej o tym, które uczelnie oferują studia na kierunkach wirusoodpornych i jaka jest specyfika kształcenia na poszczególnych kierunkach. Nasz top 10 wirusoodpornych kierunków to: kierunki informatyczne, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedycznej, inżynieria i analiza danych, matematyka i statystyka, modelowanie matematyczne i analiza danych, mikroelektronika w technice i medycynie, bioinformatyka i biologia systemów.

W programie tegorocznej akcji Dziewczyny na Politechniki! znajdą się:

  • krótkie (15 min) debaty na żywo, w czasie których nasza moderatorka będzie rozmawiać ze studentkami, przedstawicielami największych firm technologicznych i ekspertami z uczelni o poszczególnych kierunkach rekomendowanych jako wirusoodporne oraz ich przydatności dla gospodarki (w czasie debat będzie można zadawać pytania na czacie);
  • interaktywne wystąpienia, w czasie których studentki najciekawszych kierunków inżynieryjnych opowiedzą, jak konkretnie wygląda nauka na konkretnych kierunkach;
  • wirtualne stoiska uczelni online, gdzie będziesz mogła obejrzeć prezentacje poszczególnych uczelni oraz zapytać o dręczące cię kwestie dotyczące rekrutacji, specyfiki danego kierunku, perspektyw zawodowych itp.
  • proste definicje trudnych nazw, czyli nasz sposób na przystępne wyjaśnienie, co znaczą pozornie trudne nazwy typu nanotechnologia, bioinformatyka czy cyberbezpieczeństwo.

Zapraszamy – zainspiruj się online!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…