20 października odbył się już po raz 7. Kobiecy Podwieczorek Technologiczny. Tym razem spotkaliśmy się w firmie Cemex Polska. Uczestniczki mogły poznać od wewnątrz firmę - globalnego lidera w produkcji cementu, betonu towarowego i kruszyw, od lat dostarczającej innowacyjnych rozwiązań w branży budowlanej.

Podczas Podwieczorku studentki, doktorantki i absolwentki polskich uczelni technicznych miały możliwość spotkać się „Oko w oko..” z niesamowitymi kobietami – inżynierkami robiącymi  karierę w firmie CEMEX - Iwoną Wagner-Gajewską i Gabrielą Cieniek, które podzieliły się swoimi inspirującymi historiami. Gościem Podwieczorku była też Kamila Skorupińska – dyrektorka HR, która opowiadała dziewczynom, co zrobić aby osiągnąć sukces będąc kobietą w branży technologicznej, a także jak radzić sobie ze stereotypowym postrzeganiem kobiet w branży budowlanej. Na deser uczestniczki wydarzenia miały możliwość pobuszowania w tajnym laboratorium Cemexu ;) dowiedziały się jak produkuje się różnego rodzaje betonu, jaka aparatura jest do tego potrzebna oraz jakiego rodzaju testy jakości wykonuje się tu każdego dnia. Na koniec dziewczyny na pamiątkę otrzymały - betonowy pendrive oraz biżuterię wykonaną z cementu.

Jak zawsze było smacznie i inspirująco,  tym razem także bardzo… betonowo! :)

A kolejny Podwieczorek już 17-go listopada w Procter&Gamble, nie może Was na nim zabraknąć!

Zapraszamy!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…