Z ponad 600 zgłoszeń wybraliśmy 20 stypendystek pierwszej edycji programu stypendialnego Nowe Technologie Dla Dziewczyn. Rozwój nowych technologii nie będzie możliwy bez zdolnych, utalentowanych kobiet. Dlatego właśnie powstał pierwszy program stypendialny tego typu.

Skierowany jest tylko i wyłącznie do kobiet zainteresowanych obszarem ICT. Jest on efektem naszej współpracy (Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) z firmą Intel. W czasie naboru do programu okazało się, że chętnych dziewczyn z całej Polski jest ponad 600. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 43 wybitne młode kobiety. Musiały one zmierzyć się z merytoryczną rozmową kwalifikacyjną poprzez Skypa z kapitułą stypendialną. Ostatecznie wyłoniliśmy najlepszą z najlepszych grupę 20 stypendystek pierwszej edycji programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn.

Wszystkie dziewczyny wiążą swoją przyszłość z branża nowych technologii, jak również są grupą najzdolniejszych studentek, najlepszych polskich uczelni technicznych (AGH, Politechnika Gdańska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska). Mają bardzo różnorodne zainteresowana jak i osobowości - łączy je niewątpliwie ogromny talent i ambicja.

Przed dziewczynami czas wzmożonej pracy nie tylko akademickiej, ale również pod okiem Mentorów i Mentorek, których to miały okazję poznać podczas uroczystej gali wręczenia stypendiów 13 października 2015 roku w centrum R&D Intel Technology Poland sp. zo.o w Gdańsku. Oprócz wsparcia mentorskiego na każdą z 20 dziewczyn czeka stypendium w wysokości 12 000 złotych – co ma wesprzeć je w pokryciu wydatków finansowych związanych ze studiami.

Trzymamy kciuki za rozwój i efekty pracy dziewczyn!

www.stypendiadladziewczyn.pl/

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…