9 czerwca w Warszawie odbędzie się wystawa: Włącz zieloną energię! połączona z aukcją dziecięcych dzieł art-recyclingu. Grupa wolontariuszy z Siemensa wraz z Fundacją "Dr Clown" zaprasza na to wyjątkowe i klimatyczne wydarzenie do SOHO FACTORY.

Wystawa jest zwieńczeniem kilkutygodniowego projektu wolontariackiego organizowanego przez grupę pracowników firmy Siemens Sp. z o.o., a także ich znajomych i przyjaciół we współpracy z Fundacją "Dr Clown". Celem projektu było z jednej strony przekazanie dzieciom uśmiechu, dobrej energii, pozytywnej motywacji, oderwanie ich od nieprzyjemnych aspektów szpitalnej rzeczywistości i dolegliwości związanych z ich chorobą, a w ten sposób pośredni wpływ na skuteczność leczenia i terapii dzieci. Z drugiej zaś strony grupie zaangażowanych w projekt osób zależało na promowaniu świadomości ekologicznej wśród dzieci, na działaniach inspirujących je do zainteresowania tymi tematami w sposób niebanalny i kreatywny.

Wyjątkowo skutecznym okazał się proces kreacji. Wykorzystanie surowców wtórnych, odpadów, których się zazwyczaj pozbywamy do tworzenia urokliwych i unikalnych dziełek sztuki, pochłonęło i zaangażowało dzieciaki kompletnie. Podczas serii warsztatów edukacyjno-.twórczych dla dzieci w warszawskim Szpitalu Dziecięcym im. Prof. dr med. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej, wśród pozytywnych emocji powstały wyjątkowe i unikalne w swym charakterze dzieła sztuki. Niezwykłe przykłady tak modnego ostatnio art.-recyclingu.

Poparcie dla pomysłu przyszło również od strony zarządzających SOHO FACTORY i dzięki temu w gościnnych progach hali 15 odbędzie się wystawa Włącz zieloną energię! połączona z aukcją niebanalnych dzieł sztuki dziecięcej. To unikalna okazja, aby stać się właścicielem zjawiskowej lampy lub innego urokliwego przedmiotu. Każdy z gości może zostać wyjątkowym mecenasem sztuki, zaopiekować się pięknym arcydziełkiem rąk dziecięcych i zarazem wspomóc Fundację, pozwalając jej nieść radość kolejnym dzieciom.


Szczegóły wydarzenia poniżej i na stronach Fundacji
https://www.facebook.com/events/1582587442007917/
https://www.facebook.com/drclownwarszawa
http://www.drclown.pl/aktualnosci
https://www.facebook.com/fundacja.dr.clown?fref=ts
http://www.siemens.pl/pl/press/news/wystawa-wlacz-zielona-energie.htm

Wystawa: Włącz zieloną energię!
Gdzie: SOHO FACTORY, ul. Mińska 25, Warszawa, Hala nr 15
Kiedy: 9.06.2015.
Godziny: 10.00 18.00
Wstęp wolny, niezbędny i mile widziany!
Harmonogram wystawy:
10.00 otwarcie wystawy
11:00 pierwszy pokaz klaunów warsztaty

13:00 drugi pokaz klaunów warsztaty

16:00-18:00 aukcja, czyli mały konkurs kto zostanie opiekunem tej lampy?

A tu można zobaczyć logo przedsięwzięcia zaprojektowane przez wolontariuszy: http://youtu.be/byOYc0FLOWw

Fundacja "Dr Clown" zaprasza!

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…