Działo się! 3000 dziewczyn wzięło udział w kulminacji akcji "Dziewczyny na politechniki!" - Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn jak Polska długa i szeroka. Akcja organizowana przez Fundację Edukacyjna Perspektywy wraz z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych miała miejsce na 18 politechnikach i wydziałach ścisłych w całym kraju.

Dziewczyny mogły przekonać się, czy warto studiować na kierunkach inżynierskich, kogo tam spotkają i jak odnajdą się potem na rynku pracy.

Zadawały mnóstwo pytań zgodnie z maksymą tegorocznej akcji: Wybieram mądrze. Sprawdzam opcje. Mogę wszystko!

Atrakcji uczelnie przygotowały dla nich mnóstwo: biegi w kasku, łaziki marsjańskie, walki robotów, drukarki 3D, drony, bolidy, gry miejskie, a nawet loty samolotem!

I ogólnopolska rywalizacja dla zapalonych fejsbukowiczek - Wielka Bitwa na Selfie.

Dziewczyny uczyły się tez kodować, projektować, a nawet gotować.... potrawy kuchni molekularnej.

Akcja odbyła się po raz ósmy, można już zatem mówić o pokoleniu Dziewczyn na politechniki! - coraz większej grupie młodych kobiet zainspirowanych, za sprawą udziału w Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn, do podjęcia studiów technicznych. I tworzenia przyszłości technologicznej świata.

Dziękujemy za dzisiaj. Działamy dalej. Zapraszamy za rok!


fot. Krzysztof Krzempek

 

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…