Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) oraz Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" zapraszają na konferencję prasową nt. Raportu "Kobiety na politechnikach 2016" i Ogólnopolskiego Dnia Otwartego - Tylko Dla Dziewczyn oraz inauguracji drugiej edycji stypendiów „Nowe technologie dla dziewczyn”.

Konferencja odbędzie się 17 marca 2016 r. (czwartek) o godz. 11.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, ul. Bracka 6/8.

W spotkaniu wezmą udział: prof. Maria Nowicka-Skowron - rektor Politechniki Częstochowskiej, prof. Tadeusz Więckowski - rektor Politechniki Wrocławskiej i przewodniczący KRPUT, dr Bianka Siwińska – dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Michał Dżoga - dyrektor ds. publicznych, Intel oraz Joanna Lisiecka -  kierowniczka akcji „Dziewczyny na politechniki!”, a także przedstawiciele uczelni biorących udział w akcji, studentki uczelni technicznych, wybitne start-uperki, naukowczynie, wynalazczynie i inżynierki.

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowe informacje: Anna Wdowińska, tel. 22 628 58 62 w. 40,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…