Pierwszy z sześciu zaplanowanych w tym roku Biegów w Kasku za nami! W sobotę 11 kwietnia ponad 100 pań z Łodzi przebiegło dystans 1 km w kultowym kasku kampanii Dziewczyny na politechniki! na głowie.

Bieg w Łodzi udał się w każdym calu – wzięło w nim ponad 100 zadowolonych uczestniczek (najmłodsza miała 9 lat), dopisała ładna aura, a kaski nie pospadały z głów. Kolejne Biegi już 17 kwietnia (Warszawa) i 23 kwietnia (Częstochowa, Kielce, Opole Poznań). W tym nietypowym mini maratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kasku akcji Dziewczyny na politechniki!

Bieg w Kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy i odbywa się w ramach ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery. W Biegu mogą brać udział wszystkie biegaczki i biegacze, jednak – ponieważ akcje są skierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystek – to ich udział będzie specjalnie promowany i nagradzany.

Więcej informacji i rejestracja na: www.biegwkasku.pl

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…