3 i 5 kwietnia, w sześciu miastach Polski odbędzie się Bieg w Kasku. W tym nietypowym minimaratonie, uczestniczki mają przebiec cały dystans nie tracąc z głowy kultowego kasku akcji Dziewczyny na politechniki!. Bieg w kasku organizowany jest przez Akademicki Związek Sportowy. Jest elementem ogólnopolskich akcji Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!.

Bieg w Kasku odbywa się w ramach akcji Dziewczyny na Politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!. Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat „męskich” i „żeńskich” ścieżek kariery.

Bieg współorganizuje siedem politechnik: Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Warszawska. Towarzyszy on Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu Tylko Dla Dziewczyn – kulminacji akcji, która nastąpi jednocześnie w 19 uczelniach w Polsce w dniu 3 kwietnia br.

Terminy i miejsca biegów

  • Częstochowa – 3 kwietnia, godz. startu: 11.00, miejsce: Aula Wydziału Zarządzania, ul. Armii Krajowej 19B,
  • Kielce 3 kwietnia, godz. startu: 12.00, Kampus Politechniki Świętokrzyskiej,
  • Opole3 kwietnia, godzina startu: 12.30, Błonia Politechniki Opolskiej,
  • Warszawa3 kwietnia, godzina startu: 15.00, Stadion Syrenki, ul. Batorego 10 (za klubem Stodoła),
  • Poznań3 kwietnia, godzina startu: 12.00, Teren Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej,
  • Łódź5 kwietnia, godzina startu: 10.30, Park 3-go Maja, Hala Parkowa, ul. Małachowskiego 5/7.

Więcej informacji i REJESTRACJA na: www.biegwkasku.pl

Dziewczyny na politechniki! oraz Dziewczyny do ścisłych! na Perspektywy Women in Tech Summit 2023

Za nami Perspektywy Women in Tech Summit 2023 a na nim - po raz pierwszy! - strefa specjalna kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Przy współpracy 4 partnerów technologicznych, 16 uczelni technicznych i uniwersyteckich wydziałów ścisłych stworzyliśmy przestrzeń edukacyjno-rozrywkową (nie tylko!) dla dziewczyn.

Więcej…

Dni otwarte

Tegoroczna kampania “Dziewczyny na politechniki!” i “Dziewczyny do ścisłych!” rozpoczęła się w marcu zupełnie nowa formułą - działliśmy globalnie i lokalnie, angażowalismy uczelniane społeczności oraz gigantów technologicznych, by wspólnie odwiedzać szkoły i na żywo - podczas lekcji inspiracyjnych i warsztatów - spotykać się z kandydatkami i kandydatami na wyższe uczelnie techniczne.

Więcej…

Wielkie odsłonięcie MURALU Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!

W tym roku celebrujemy w Perspektywy Women in Tech 15-lecie ogólnopolskiej kampanii Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! Odsłonięcie muralu połączyliśmy z konferencją prasową i prezentacją najnowszego raportu "KOBIETY NA POLITECHNIKACH 2023", który Perspektywy Women in Tech przygotowały we współpracy z Ośrodkiem Przetwarzania Informacji - PIB i dr Anną Knapińską.

Więcej…