Program

Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Wrocławskiej

Akcja Dziewczyny na Politechniki w ramach

Dnia Otwartego na Politechnice Wrocławskiej
4 kwietnia 2022 r., start godz. 10.00

Miejsce: Politechnika Wrocławska www.dniotwarte.pwr.edu.pl

W tym roku w ramach Dnia Otwartego na Politechnice Wrocławskiej w formule online odbędzie się akcja Dziewczyny na Politechniki. Akcja, poza możliwością zapoznania się z zasadami rekrutacji na Politechnikę Wrocławską, będzie doskonałą okazją do wysłuchania inspirującej rozmowy
z badaczkami, studentkami i absolwentkami naszej uczelni. Chcemy przybliżyć zalety studiowania na kierunkach ścisłych, poprzez możliwość obejrzenia spotkania z osobami związanymi z Politechniką Wrocławską. Dzień Otwarty dedykowany jest wszystkim tym, którzy swoją edukację planują na Politechnice Wrocławskiej, a jego dodatkowym atutem będzie możliwość udziału w akcji Dziewczyny na Politechniki.

Akcja ma na celu zachęcenie do odwagi w realizowaniu marzeń, szczególnie tych, które wydają się trudne i wymagające. Istotne jest dla nas pokazanie żywych przykładów ambicji, rzetelności i sukcesu.

W rozmowie prowadzonej przez Martynę Dziakowicz z Akademickiego Radia Luz wezmą
udział: prof. Katarzyna Tworek, dziekan Wydziału Zarządzania, mgr inż. Honorata Poturaj, doktorantka w Szkole Doktorskiej, mgr inż. Dorota Budzyń, absolwentka kierunku mechanika i budowa maszyn, Miriam Stube, studentka kierunku biomechanika.

Start 4 kwietnia 2022 r. godz. 10.00 www.dniotwarte.pwr.edu.pl

Zapraszamy na wirtualne stoisko akcji Dziewczyny na Politechniki w trakcie Dnia Otwartego Politechniki Wrocławskiej.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację akcji Dziewczyny na Politechniki:

Aleksandra Szafran-Gęgotek

Tel. 71 320 45 33, e-mail: aleksandra.szafran@pwr.edu.pl

prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej

Pomysłowość, kreatywność, pasja to od lat znaki rozpoznawcze naszej społeczności. Co czeka na Ciebie na Politechnice Wrocławskiej? Pewność otrzymania solidnych podstaw naukowych, ale też kosmiczne projekty, rozwiązania zmieniające świat, świetnie wyposażone laboratoria oraz wspaniali i różnorodni ludzie z ogromną wiedzą i błyskotliwymi ideami. Zapewniam, że ta mieszanka jest gwarancją rozwoju Twoich zainteresowań i pasji.

Pamiętaj też, że na Politechnice Wrocławskiej każdemu zapewniamy tak samo dobre warunki do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Nikogo nie wykluczamy, ale też nie faworyzujemy – wszyscy jesteśmy równi.

Przekonaj się, jak to jest dokonać najlepszego możliwego wyboru. Zapraszam na PWr, tu pomożemy Ci spełnić Twoje marzenia.


Aleksandra Urbańska
studentka kierunku technologia chemiczna Wydział Chemiczny

Póki co, nie myślę jeszcze o pracy w przemyśle, a raczej w… szkole. W międzyczasie zaczęłam studia pedagogiczne. Dlaczego? Bo przede wszystkim uwielbiam wyjaśniać, „o co w tej chemii chodzi”.

Od niedawna uczę w technikum, gdzie staram się przedstawiać chemię od strony praktycznej, aby ci niewiele młodsi ode mnie ludzie byli świadomi, że to nie tylko kolejny przedmiot w szkole, ale nasze codzienne życie.

Wady i zalety studiowania technologii chemicznej pokazuję też na Instagramie. Zapraszam na swój profil @gold_chemistry_student. Sprawdźcie, czy choć trochę mi się to udało?


Aleksandra Szafran-Gęgotek

Punkt informacyjny
Politechnika Wrocławska

Aleksandra Szafran-Gęgotek
tel. 695350499
aleksandra.szafran@pwr.edu.pl

  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania