Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej oraz akcja Dziewczyny na Politechniki!

7 kwietnia 2022r.

Centrum Edukacyjno-Kongresowe

Aula A

10:00

  • przywitanie kandydatów przez Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia prof. Wojciecha Szkliniarza</li>
  • przedstawienie oferty kształcenia - prof. Jarosław Brodny
  • Wojciech Wolny – absolwent Politechniki Śląskiej – prezes EUVIC
  • pokaz fizyków – dr Jarosław Sikorski i dr Kamil Barczak

Hol wokół Auli A – parter i piętro

10:00 – 13:00 – stoiska kół naukowych, samorządów studenckich oraz wydziałów

13:00 – oprowadzanie po wydziałach

Prof. dr hab. inż. ARKADIUSZ MĘŻYK, rektor Politechniki Śląskiej

Szanowne Panie, serdecznie zapraszamy na Politechnikę Śląską, uczelnię przyjazną i otwartą, która czeka na wszystkich chłonnych wiedzy i chcących rozwijać własne pasje i zainteresowania.

Panuje przekonanie, że nauki ścisłe są raczej męską domeną. Nic bardziej mylnego. Są one dla wszystkich ciekawych świata i wiedzy, dzięki której ma się realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Ze swej strony gwarantujemy ciekawe programy nauczania, świetnie wyposażone laboratoria oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę. Już dziś Panie stanowią ponad 34% naszych studentów na studiach I i II stopnia oraz ponad 40% na studiach doktoranckich. Kobiet nie brakuje także na wszystkich szczeblach uczelnianej hierarchii.

W naszej ofercie edukacyjnej znajdą Panie zarówno kierunki techniczne jak i humanistyczne, a nawet artystyczne. Nasze absolwentki odnoszą sukcesy na wielu polach: skutecznie zarządzają firmami, realizują się w międzynarodowych zespołach badawczych czy zdobywają doświadczenie jako autorki innowacyjnych rozwiązań. Solidne wykształcenie oraz praktyki w zaawansowanych technologicznie firmach z otoczenia społeczno-gospodarczego powodują, że rynek pracy stoi otworem przed absolwentkami Politechniki Śląskiej.


Katarzyna Młynarek – Żak
doktorantka PŚl

Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie; musimy być pewne, że mamy do czegoś talent”- to słowa Marii Skłodowskiej-Curie, polskiej noblistki, która już ponad 100 lat temu wierzyła w kobiecy potencjał naukowy. Wybrałam Politechnikę Śląską, ponieważ już podczas dni otwartych czułam się na mojej Uczelni mile widziana. Bogato wyposażone laboratoria wywarły na mnie ogromne wrażenie, a nauczyciele akademiccy z Wydziału Mechanicznego Technologicznego zarazili mnie pasją do inżynierii materiałowej. Dzięki mojemu zaangażowaniu i pomocy wykładowców, brałam udział w konferencjach i byłam współautorką artykułów naukowych. Studia zakończyłam otrzymując medal Omnium Studiosorum Optimo dla najlepszych absolwentów wraz z nagrodą Rektora I stopnia. Obecnie jestem doktorantką i dalszym ciągu rozwijam swoje zainteresowania badawcze. Cieszę się, że jestem częścią Politechniki Śląskiej, może i Ty dołączysz?


Magdalena Pawlaczek

Punkt informacyjny
Politechnika Śląska

Magdalena Pawlaczek
tel. 32 2371969
magdalena.pawlaczek@polsl.pl

  • Partnerzy

  • Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
  • Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania