Firma Amazon jest obecna w Polsce już od 2014 roku, od tego czasu stworzyliśmy ponad  70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w naszych dziesięciu Centrach Logistycznych w Polsce.
Dział RME (Reliability Maintenance Engineering), koncentruje się na prawidłowym działaniu procesów i utrzymaniu maszyn w ruchu, przeprowadzając planowaną konserwację zapobiegawczą, zmieniając i aktualizując oprogramowanie. Jest również odpowiedzialny za utrzymanie najnowocześniejszych technologii, które pozwalają nam budować maszyny i procesy przyszłości.

 


W Amazon angażujemy się w zatrudnianie najlepszych talentów ze wszystkich środowisk, codzienne tworzenie kultury różnorodności i rozwijanie nowej generacji liderów. Uważamy, że zdolność firmy Amazon do wprowadzania innowacji dla naszych klientów jest możliwa dzięki umiejętnościom, perspektywom i wiedzy ludzi ze wszystkich środowisk.


Jedną ze wspólnot funkcjonujących w Amazon jest Women in Engineering (AWE), która ma na celu uczynienie firmy Amazon doskonałym miejscem pracy dla kobiet w technologii. Amazon na całym świecie tworzy sieci kontaktów, szkolenia, programy przywództwa i możliwości budowania społeczności zarówno dla pracowników, jak i stażystów.
Amazon od lat organizuje wydarzenia i programy, aby uczcić znaczenie różnorodności i integracji.


Jako firma nastawiona na rozwój kobiet, postanowiliśmy wziąć udział w Projekcie „Dziewczyny na Politechniki”. Tegoroczną prelegentką jest Izabela Moćko z Centrum Logistycznego Amazon w Sadach pod Poznaniem, która jest absolwentką Politechniki Poznańskiej na kierunku Transport. Swoją karierę rozpoczęła w Amazon w 2017 roku jako Stażystka w dziale Wysyłek Wychodzących, następnie została wypromowana do do Działu Operacji jako Kierownik Obszaru . Jej  kariera rozwinęła się od tego czasu i dziś pełni funkcję Kierownika Operacyjnego, gdzie zarządza zespołem 10 Kierowników Obszaru, do których raportuje około 600 pracowników . Izabela na co dzień współpracuje z Działem Utrzymania Ruchu RME.