• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

30 MARCA 2017 r.

Laboratorium – Centrum Wodne SGGW,
ul. Ciszewskiego 6, 02-776 Warszawa

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Zapraszamy wszystkie dziewczyny do studiowania na naszym Wydziale o ponad siedemdziesięcioletniej tradycji. Możecie wybierać spośród czterech kierunków studiów: Budownictwo, Inżynieria Środowiska, Inżynieria i Gospodarka Wodna oraz Ochrona Środowiska. Dzień Otwarty Dla Dziewczyn to okazja do zapoznania się ze specyfiką studiów na naszym Wydziale, do poznania zasad rekrutacji, w tym jakie przedmioty najlepiej zdawać na maturze, aby zostać naszą studentką. Dzień Otwarty oznacza otwarte drzwi do naszych nowoczesnych laboratoriów. To również szansa na zwiedzenie całego, niewątpliwie pięknego, kampusu uczelni, na terenie którego znajdują się m.in.: obiekty sportowe (basen, hale sportowe, korty tenisowe, siłownia, sauny), zakład opieki zdrowotnej, apteka, przedszkole, stacja kontroli pojazdów i kawiarnie. W czasie Dnia Otwartego Dla Dziewczyn można porozmawiać ze starszymi koleżankami o tym, jak się u nas studiuje. Wykładowczynie doradzą, jak należy się uczyć efektywnie, a absolwentki podpowiedzą, co można robić po ukończeniu studiów.

13.30-14.00

Rejestracja Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy NIE

14.00-14.20

Powitanie uczestniczek Dnia Otwartego Dla Dziewczyn przez Dziekana Wydziału
Sala wystawiennicza Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy NIE

14.20-15.00

Przedstawienie oferty edukacyjnej Wydziału
Sala wystawiennicza Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy NIE

15.00-15.15

Przedstawienie możliwych form aktywności studentów na Wydziale i Uczelni
Sala wystawiennicza Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy NIE

15.15-16.00

Jak nie bać się wyzwań i odnieść sukces zawodowy – czyli o swoich doświadczeniach i osiągnięciach opowiedzą studentki, doktorantki i absolwentki Wydziału
Sala wystawiennicza Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy NIE

16.00

Pamiątkowe zdjęcie Fontanna Laboratorium – Centrum Wodne

16.10-17.10

Zwiedzanie Parku Wodnego oraz laboratoriów z możliwością wykonania ciekawych doświadczeń w Pracowni Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji Budowlanych, Pracowni Procesów Fizycznych w Budownictwie oraz Pracowni Materiałów Geosyntetycznych.
(grupy 15 osobowe co 20 minut) Laboratorium – Centrum Wodne
Zapisy TAK - podczas rejestracji w Dniu Otwartym

17.10-18.00

Wspólne zwiedzanie kampusu
(zbiórka przy fontannie Centrum Wodnego)
Zapisy NIE

Dodatkowe informacje

Prosimy o kontakt z organizatorem w sprawie potwierdzenia każdego zgłoszenia

Uczestniczki Dnia Otwartego Dla Dziewczyn będą miały możliwość odbycia rozmów z wykładowczyniami, studentkami oraz absolwentkami na przygotowanych stoiskach. Dowiedzą się o możliwości wyjazdów zagranicznych, a dziewczyny z Kół Naukowych i Organizacji Studenckich Wydziału opowiedzą o tym, jak spełniają się w pracy w stowarzyszeniach oraz jak można pogodzić naukę i pracę z osobistymi pasjami i życiem codziennym.

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:
Olga Szlachetka
Tel. 22 59 351 10
e-mail: olga_szlachetka@sggw.pl

Dr hab. inż. prof. SGGW Eugeniusz Koda, dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska

Oferujemy maturzystkom cztery kierunki kształcenia, w tym trzy po ukończeniu których mogą uzyskać uprawnienia budowlane. Specyfiką kształcenia na naszym Wydziale jest łączenie wiedzy technicznej i inżynierskiej z elementami środowiskowymi, z czym doskonale radzą sobie studiujące u nas dziewczyny. Wydział może pochwalić się wysoką kategorią naukową w grupie nauk ścisłych i inżynierskich, do której duży wkład miały studentki, doktorantki i wykładowczynie prowadzące badania w naszych laboratoriach. W ramach programu Erasmus studentki mogą odbyć części nauki za granicą i uzyskać dyplomy dwóch uczelni. Absolwentki Wydziału łatwo znajdują pracę w przedsiębiorstwach budowlanych i administracji, są cenionymi inżynierami.


Monika Flażyńska
studentka IV roku budownictwa

Kobieta w budownictwie? Zdecydowanie tak! Odkąd pamiętam, moją pasją było projektowanie i już w szkole podstawowej wiedziałam, że chcę realizować się w tym kierunku. Studia na kierunku budownictwo są strzałem w dziesiątkę. Projektując, pobudzam swoją wyobraźnię i kreatywność, przeobrażając moje pomysły w realne projekty. Dzięki konkursom konstruktorskim, w których biorę udział, poszerzam swoje horyzonty, a przy tym świetnie się bawię. Studia połączyłam z praktyką na budowie i jedno jest pewne – kobiety na budowie, choć wciąż stanowią mniejszość, doskonale odnajdują się w roli inżynierów i rzetelnie wywiązują się z powierzanych obowiązków.


Punkt informacyjny
Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska SGGW

Olga Szlachetka
Tel. 22 59 351 10
olga_szlachetka@sggw.pl
 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania