• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Program

Dzień Otwarty dla Dziewczyn na Politechnice Wrocławskiej

16 kwietnia 2019 r., start godz. 10.00

Miejsce: Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8, 50-372 Wrocław

W tym roku hasło przewodnie Dnia Otwartego dla Dziewczyn na Politechnice Wrocławskiej brzmi „Dziewczyny mogą więcej”. Chcemy zachęcić do odwagi w realizowaniu marzeń, szczególnie tych, które wydają się trudne i wymagające. Istotne jest dla nas pokazanie żywych przykładów ambicji, rzetelności i sukcesu. Chcemy przybliżyć zalety studiowania na kierunkach ścisłych poprzez inspirujące spotkania z badaczkami, studentkami i absolwentkami naszej uczelni. Dzień ten będzie również doskonałą okazją do zapoznania się z zasadami rekrutacji na Politechnikę Wrocławską.

Program szczegółowy

09.15
rejestracja uczestników
10.00
rozpoczęcie, wykład pt. „Złudzenia widzenia” dr inż. Agnieszki Popiołek-Masajady (Wydział Podstawowych Problemów Techniki PWr)
10.20

panel dyskusyjny z udziałem absolwentek Politechniki Wrocławskiej:

 • Agnieszka Tarnawa - Skanska S.A.
 • Katarzyna Ocharska - Santander Bank Polska S.A.
 • arch. Dorota Szlachcic - ArC2 Fabryka Projektowa, współautorka projektu Afrykarium
 • Anna Konieczna - Nokia
11.30
występ duetu akrobatycznego The Acrobuilders, w składzie Szymon Flis oraz Adam Wysoczański, uczestnicy programu „Mam Talent”
11.40
spotkania w Strefach Badaczek, Absolwentek, Studentek i Doktorantek, a także chwila odpoczynku i poczęstunek w Strefie Chill Out.
Zapisy na wydarzenie: dziewczynynapolitechniki2019.evenea.pl

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:

Aleksandra Szafran-Gęgotek
Tel. 71 320 45 33
E-mail: aleksandra.szafran@pwr.edu.pl

Prof. dr hab. inż. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej

Tylko w tym roku akademickim studentki na Politechnice Wrocławskiej zdobyły 13 stypendiów ministra na 36 przyznanych wyróżnień. To najlepszy dowód, że dziewczyny na politechnikach radzą sobie doskonale. A Politechnika Wrocławska jest dobrym miejscem na studia dla młodych zdolnych ludzi, niezależnie od płci. Liczą się Wasze: intelekt, praca, pasja. My dajemy wiedzę, stwarzamy Wam możliwości i warunki rozwoju, zdobycia wykształcenia, ciekawego zawodu, wyjazdów na stypendia zagraniczne, prowadzenia badań naukowych i publikowania ich wyników jeszcze w trakcie studiów.

Z danych naszego Biura Karier wynika, że absolwenci Politechniki Wrocławskiej nie mają problemów ze znalezieniem pracy, odnajdują się nie tylko na polskim rynku, ale i tym europejskim. Absolwenci Politechniki Wrocławskiej to ludzie dobrze wykształceni, mający solidne podstawy merytoryczne, umiejący się uczyć i dostosowywać do potrzeb rynku pracy. Dlatego warto u nas studiować.


Justyna Pelc
Wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek Zarządzanie, specjalność Zachowania i Decyzje Menedżerskie. Absolwentka kierunku Automatyka i Robotyka oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji

Na Politechnikę Wrocławską trafiłam trochę przypadkowo, skuszona wizją zbudowania własnego robota. Zdecydowałam się na kierunek Automatyka i Robotyka i chociaż na początku rzeczywistość niezbyt pokrywała się z moimi wyobrażeniami, to ostatecznie wyszło dużo lepiej, niż się spodziewałam.

Dlaczego polecam PWr? Bo ta uczelnia daje niesamowite możliwości. W trakcie studiów miałam okazję kierować 70-osobową organizacją studencką, od środka doświadczyć organizacji projektów dla setek, a nawet tysięcy studentów, czy też pojechać do USA z prowadzonym przez siebie projektem lądownika marsjańskiego.

Politechnika Wrocławska to możliwość odkrywania i pielęgnowania swoich pasji, nawet tych niekoniecznie technicznych. Warto robić coś więcej, niż tylko studiować!


Aleksandra Szafran-Gęgotek

Punkt informacyjny
Politechnika Wrocławska

Aleksandra Szafran-Gęgotek
tel. 71 320 45 33
aleksandra.szafran@pwr.edu.pl

 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania