Program

30 MARCA 2017 r.

ul. Powstańców Warszawy 12, 35–959 Rzeszów

Dzień Otwarty Dla Dziewczyn

Politechnika Rzeszowska już po raz kolejny bierze czynny udział w akcji ,,Dziewczyny na Politechniki”. Chcemy zachęcić dziewczyny do podejmowania studiów technicznych, umożliwić im praktyczne zweryfikowanie swoich poglądów, pasji i aspiracji. Udowodnić, że ,,ściśle rzecz biorąc – ścisłe nie są takie straszne’’. W związku z tym wyjątkowym dniem, przygotowaliśmy specjalny program, w ramach którego odbędą się m.in.:

 • spotkanie inaugurujące
 • inspirujące prelekcje i warsztaty
 • zwiedzanie laboratoriów
 • „przejażdżki” w symulatorach samochodu ciężarowego i samolotu
 • pokazy chemiczne, fizyczne i inne
 • prezentacje działalności kół naukowych i organizacji studenckich
 • „Bieg w kasku” i inne atrakcje tylko dla dziewczyn

Dodatkowe informacje

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za organizację Dnia Otwartego Dla Dziewczyn na Uczelni:
Katarzyna Chciuk
Tel. 17 865 34 58
e-mail: k.chciuk@prz.edu.pl

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski
rektor Politechniki Rzeszowskiej

Serdecznie zachęcam wszystkie Panie do uczestnictwa w akcji „Dziewczyny na Politechniki” na naszej uczelni. Politechnika Rzeszowska to jedna z najlepszych polskich uczelni technicznych. Studiuje tu ponad 16 000 studentów, w tym 6 500 kobiet na wszystkich kierunkach studiów. Nasze studentki aktywnie uczestniczą w różnych projektach naukowo-badawczych, w tym lotniczych, technologicznych, motoryzacyjnych, chemicznych, informatycznych. Projektują aplikacje mobilne, biorą udział w zawodach łazików marsjańskich, mają swój wkład w konstruowaniu bolidu. Reprezentują uczelnię podczas akademickich mistrzostw w różnych dyscyplinach sportowych, rozwijają swoje pasje w 50 kołach naukowych i w agendach kulturalnych, takich jak: Akademickie Radio i Telewizja „Centrum”, Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”, Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej.

Studia to piękny okres w życiu każdego człowieka, w istotny sposób wpływają na jakość dalszego dorosłego życia. Drogie Panie gorąco zachęcam Was, abyście przy podejmowaniu tej decyzji rozważyły ofertę, jaką przedstawia Wam Politechnika Rzeszowska. Dbamy nie tylko o wysoki poziom kształcenia, lecz również o to, by studia zapisały się w pamięci naszych absolwentów jako czas przyjemny, a jednocześnie dobrze wykorzystany. Uczelnia od lat prężnie się rozwija, rozbudowując bazę naukowo-badawczą, wzbogacając i uaktualniając ofertę kształcenia, rozszerzając współpracę nie tylko z zagranicznymi szkołami wyższymi, lecz także z przemysłem. Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że wykształcenie techniczne jest dobrą lokatą na przyszłość. Dyplom ukończenia naszej uczelni daje gwarancję zdobycia dobrej pracy.


Punkt informacyjny
Politechnika Rzeszowska

Katarzyna Chciuk
Tel. 17 743 21 50
k.chciuk@prz.edu.pl
 • Partnerzy

 • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej