• Patronują

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania

Dzień Otwarty dla Dziewczyn

12 kwietnia 2019 r.

Wykłady, prezentacje, pokazy, wizyty w laboratoriach oraz wiele innych atrakcji czeka na maturzystów i uczniów szkół średnich podczas Dnia Otwartego AGH, który w tym roku odbędzie się 12 kwietnia.

Odwiedzający kampus uczelni będą mogli porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Dział Nauczania opowie o ofercie kształcenia, Dział Współpracy z Zagranicą – o możliwości wymian międzynarodowych, a Centrum Karier – o rynku pracy dla absolwentów AGH.

Ponadto w namiotach ustawionych między budynkami A-2 i A-3 zaprezentują się wszystkie wydziały, koła naukowe i organizacje studenckie. Będzie także możliwość zwiedzenia Miasteczka Studenckiego i obejrzenia pokoi w akademikach.

Miejsce

Kampus AGH (Kraków, al. A. Mickiewicza 30) – położony w centrum Krakowa, zaledwie 10 min. od Rynku Głównego. Wszystkie budynki naukowo-dydaktyczne wraz z Miasteczkiem Studenckim położone są w jednej dzielnicy Krakowa, w obrębie ulic: Mickiewicza, Reymonta, Buszka, Tokarskiego, Armii Krajowej, Gramatyka, Nawojki oraz Czarnowiejskiej.

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej

W świadomości wielu ludzi tkwi przeświadczenie, że tytuł inżyniera to tytuł zarezerwowany głównie dla mężczyzn. Na szczęście stereotyp ten szybko przemija. W murach Akademii Górniczo-Hutniczej studiuje obecnie ponad 35% kobiet na różnych, często właśnie typowo „męskich” kierunkach, związanych np. z górnictwem, elektroniką, energetyką czy nowymi technologiami. Liczba studentek na kierunkach technicznych jest zdecydowanie wyższa niż kilkanaście lat temu, co jasno obrazuje, że płeć nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia – każdy może być dobrym inżynierem. Studia techniczne wiążą się z wielkim zaangażowaniem zarówno w trakcie studiowania jak i w przyszłej pracy, lecz absolwenci kierunków technicznych nadal są w najlepszej sytuacji, gdy stają przed koniecznością odnalezienia dla siebie miejsca na rynku pracy. Obecnie inżynier powinien doskonale radzić sobie z kwestiami niezwiązanymi wprost z wykształceniem - wymagającymi sporej wyobraźni, dużej intuicji oraz szerokiego spojrzenia na nowe zagadnienia. Jestem prz


Monika Wolny
studentka V roku energetyki na Wydziale Energetyki i Paliw, koordynator AGH Solar Boat

Uczestnicząc w projekcie, pomagam wspaniałemu zespołowi AGH Solar Boat tworzyć historię naszej uczelni i budować pierwszą łódź solarną w AGH. Przez dwa lata ciężkiej pracy udowodniliśmy, że można zrealizować wyznaczone ambitne cele. Nasze dzieło – „Baśka” to licząca 6 m długości łódź, wykonana w całości z włókna węglowego, całkowicie zasilana energią słoneczną. Przez ponad rok spędzaliśmy długie godziny w pracowni, warsztacie, a nawet w stoczni, gdzie wykonaliśmy kolejne elementy łodzi.

AGH stwarza możliwość realizacji projektów, a my uczymy się, jak podejmować decyzje, jak współpracować i rozwiązywać problemy. Rywalizacja pcha nas dalej do zmagań w przyszłych zawodach w Monako!


Anna Hwedyk

Punkt informacyjny
Akademia Górniczo-Hutnicza

Anna Hwedyk
tel. 12 617 45 71
hwedyk@agh.edu.pl

 • Partnerzy

 • Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego
 • Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej
 • Ministerstwo Cyfryzacji
 • Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania